11 Eylül 2017 Pazartesi

2017/2018 Dönemi Eğitim Programları Başvuruları

Değerli Öğretmenlerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarımızda Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA programlarını uygulayarak; erozyonu önleme, toprak, doğa ve doğal varlıkları koruma ve çevre konularında çocukları bilinçlendirmek; edindikleri bilgileri hayata geçirmeleri sağlamak; ve bu okullarda Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA Programlarını uygulayarak çocuklarımızın ve gençlerimizin ekolojik okuryazarlıklarını güçlendirmek amacıyla MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı arasında işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

2017-2018 eğitim öğretim döneminde işbirliği anlaşmasında belirtildiği üzere ilimiz okullarında Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA çalışmaları yapmak üzere gönüllü öğretmenlerin eğitim programlarımıza başvuru yapmaları beklenmektedir. İlgilenen öğretmenlerimizin aşağıdaki hususlara dikkat etmesi rica olunur...

Başvurular aşağıdaki formlar ile yapılacaktır. (başvuru formları ankaratema@yahoo.com eposta adresimize ya da 4259097 nolu faksımıza iletilecektir)

- Minik TEMA Başvuru Formu (Anaokulu öğretmenleri için)
- Yavru TEMA Başvuru Formu (İlkokul Öğretmenleri için)
- Ortaokul TEMA Başvuru Formu (Ortaokul Öğretmenleri için)
- Lise TEMA Başvuru Formu (Lise Öğretmenleri için)

Başvuru ile ilgili genel bilgiler:
- Minik TEMA Programı; sadece okul öncesi/anasınıfı için,
  Yavru TEMA Programı sadece ilkokul için uygulanacaktır.
- Yavru TEMA Günü, 19-23 Mart arasında okul ya da il/ilçe bazında sadece ilkokul seviyesinde düzenlenecektir. Genel Merkez organizasyonunda Yavru TEMA Şenliği düzenlenmeyecektir.
- Öğretmenlerden bir eğitim-öğretim yılı içerisinde bir kez Ara Değerlendirme Anketi ve bir kez Sonuç Değerlendirme Anketi doldurmaları istenecektir. Bu anketlere çevrimiçi (online) olarak katılım sağlanacaktır. Ara raporu dolduran öğretmenlere Nisan ayında katılım belgesi iletilecektir.
- Yıl Sonu Hediyesi olarak programa katılan çocuklarla Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA Rozetleri yine ara değerlendirme anketini dolduran öğretmenlerin sınıflarına olmak üzere Nisan ayında paylaşılacaktır.
- Bir OKULDAN EN FAZLA 3 SINIF başvuru yapabilir.

Ek-1A TEMA-MEB İşbirliği Anlaşması Üst Yazı
Ek-1B İşbirliği Anlaşması 2015-2018
Ek-2 Çocuk ve Genç Eğitim Programları Tanıtım Sunumu
Ek-3 Destekleyici Materyallerin Tanıtımı
Ek-4 İş Planı ve Takvim

20 Şubat 2017 Pazartesi

Mamak Uluönder İlkokulu Eğitimi

Mamak Uluönder İlkokulu 2/A sınıfına Hacettepe Genç TEMA'dan Hilal Pehlivanoğlu'yla birlikte, Toprak ve Erozyon konulu eğitim verdik.
Daha sonra sınıfın

17 Şubat 2017 Cuma

Akyurt'ta 5 Liseye Su ve Sulak Alanlar Eğitimi Verildi

Bu gün Akyurt ilçesinde Prof. Dr. Nusret Fişek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Akyurt Anadolu Lisesi, Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Akyurt İmam Hatip Lisesi 11.sınıflarından

3 Ocak 2017 Salı

Cahit Zarifoğlu İlkokulunda Yeşil Yaprak töreni yapıldı.

Eryaman Cahit Zarifoğlu İlkokulu 1/D sınıfının gönüllü kartlarını ve rozetlerini Ankara Temsilciliği Eğitim Birimi Sorumlusu Sevim Uysaal, Etimesgut İlçe Sorumlu yardımcıları

Etimesgut Kaymakamı ve TEGV ziyaret edildi.

Temsilcimiz Nevzat Özer ile Etimesgut'ta bulunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ankara Semahat - Dr. Nusret Arsel Eğitim Parkı 'nı ziyaret ettik. Ziyarette park yöneticisi Nilüfer Özdemir ve Eğitim Uzmanı Belma Fırat'la iki vakıf olarak yapışabilecek işbirliği